O Mnie

Witaj!
Nazywam się Szymon Janik i od 7 lat prowadzę tego bloga.

Po co prowadzę NETblogera?

Głównym celem, który przyświecał mi przy jego zakładaniu było:

Pomóc innym osobom (blogerom, ekspertom, przedsiębiorcom, Tobie) w jak najlepszy sposób dotrzeć do jak najszerszego grona swoich odbiorców.

Co to znaczy W JAK NAJLEPSZY SPOSÓB?

Czy to oznacza – jak najtańszymnajszybszym i najłatwiejszym sposobem? Pewnie zauważyłeś, że na to pytanie nie da się odpowiedzieć twierdząco…

Dlaczego?

  1. Ponieważ, jeśli chcesz dotrzeć do odbiorców najtaniej i najszybciej, to z pewnością nie będzie to najłatwiejsze.
  2. Jeśli chcesz wypromować siebie lub firmę najszybciej i najłatwiej, to raczej nie będzie to najtańsza opcja.
  3. Jeżeli twoim założeniem jest zdobycie czytelników/klientów najtaniej i najłatwiej… No – wydaje mi się, że to jednak nie jest najszybsza droga 🙂

Weź koleś nie zanudzaj, tylko pokaż wreszcie ten najlepszy sposób!

A więc, przechodząc do meritum – najlepszy sposób to taki, w którym mądrze balansujesz pomiędzy wyżej wymienionymi 3 sposobami. Może powtórzę – mądrze. Zbyt duża koncentracja na jednym czy dwóch sposobach (np. jak najtaniej i jak najszybciej) prędzej, czy później, kończy się boleśnie.
W ciągu ostatnich dziesięciu lat obserwowałem i sam testowałem każdy ze sposobów. Założyłem kilkaset blogów w kilkudziesięciu niszach (sporo w języku angielskim), co pozwoliło mi poniekąd zdefiniować “mądry sposób – SMART” docierania do odbiorców i klientów przez internet. Właśnie ten sposób chcę Ci przybliżyć na tym blogu.
 
Wracając do blogowania teraz (jesień 2016), mam przed sobą dwa główne cele.
Pierwszy –  byś mógł/mogła uniknąć wszystkich błędów, które ja popełniłem w ostatnich 10 latach testując niezliczone techniki i sposoby.
Drugi – byś mógł/mogła poznać te sposoby i techniki działania, które przyniosły niesamowite rezultaty. Pisząc to, mam na myśli naprawdę NIESAMOWITE rezultaty. Dlatego też, rzucam sobie i tobie wyzwanie. Chcę zdobyć 100,000 subskrybentów bloga do końca 2017 roku.
Zaczynam praktycznie od zera – odwiedziny bloga w ciągu ostatniego roku spadły na łeb na szyję – przyczyn jest kilka, ale generalnie chodzi o brak aktywności. Fanów na Facebooku mam dokładnie 500 i zupełnie “martwą” listę subskrybentów NETblogera, którą również muszę zacząć budować od początku.

A gdzie tu wyzwanie dla mnie?

Zachęcam Cię do subskrypcji newslettera, w którym dzielę się przetestowanymi sposobami docierania do moich odbiorców, czy też odbiorców moich klientów. Nalegam, byś sam wprowadzał i testował podawane przeze mnie rozwiązania oraz dzielił się ze mną oraz z naszą społecznością swoimi doświadczeniami. Więcej o wyzwaniu tutaj.

Kilka słów o mnie

Moja przygoda z biznesem internetowym rozpoczęła się 10 lat temu. W 2007 roku założyłem pierwszego bloga na blogspocie. Dwa lata później stworzyłem pierwszego bloga na WordPressie – NETbloger.eu, którego prowadzę do dziś. W 2011 roku założyłem swoją pierwszą firmę – NETbloger Group, którą również rozwijam do dziś.
Jestem ratownikiem (KPP), studiuję ratownictwo medyczne oraz psychologię, od ponad roku (lipiec, 2015 r.) jestem szczęśliwym mężem jednej żony 🙂
Po części pasjonuje mnie marketing internetowy, psychologia i sport (a w szczególności piłka nożna). Kocham także muzykę, skończyłem Państwową Szkołę Muzyczną na fortepianie. Gram (o ile można to nazwać graniem… również na gitarze. Lubię też pograć w FIFĘ oraz starsze gry strategiczne/strzelanki.

Kto mnie inspiruje…

Najbardziej inspirującą osobą w moich życiu był i jest Ś.P. Aleksander Janik (15.06.1957 – 02.02.2015) – najwspanialszy Ojciec, wzorowy lider. Dzięki niemu się nie poddałem i rozwijam biznes do dzisiaj. On jest motywacją każdego kolejnego wpisu, książki, kursu, czy szkolenia.
To On nauczył mnie, poprzez swoją działalność i cenne rady – jak wytrwale dążyć do celu nie patrząc na niesprzyjające okoliczności. On nauczył mnie, jak dbać o innych (w tym przypadku moich czytelników & klientów). Właśnie Jemu dedykuję swoje sukcesy w biznesie oraz tego bloga.

Kontakt

Jeśli chcesz się ze mną skontaktować, wyślij mi proszę wiadomość za pomocą tego formularza.
 
Wróć do bloga…