Notepad ++ Zaawansowany edytor

NotePad++ to mały, jednak bardzo użyteczny edytor kodów źródłowych. Jeśli zamierzasz edytować pliki w swoim blogu, jest on dla ciebie niezbędny. Pozwala on uniknąć problemów z niepoprawnym kodem, czy białymi znakami. Krótko mówiąc, Jest to NotePad na sterydach 😉
Naprawdę warto go zainstalować, szczególnie jeśli dużo edytujesz. Kiedyś wiele problemów było z instalacją wordpressa tylko z tego względu, że przy wpisywaniu danych do wp-config.php użytkownik zostawiał tak zwane białe znaki, które ciężko było zauważyć w zwykłym Notepadzie.
Jedna spacja, enter i już coś nie grało, nie pasowało. Niektóre hostingi nawet do dzisiaj wymagają ręcznej edycji pliku wp-config.php.
NotePad ++ możesz pobrać ze strony: http://sourceforge.net/projects/notepad-plus/files/.
Aby ustawić NotePad++ jako domyślny edytor w FTP FileZilla Klient, Włącz FZ, następnie wejdź w EDYTUJ->Ustawienia… Z panelu po lewej strone wybierz stronę Edycja pliku. Dalej zaznacz opcję Użyj własnego edytora i wybierz ścieżkę dostępu do NotePada++ ( określ miejsce zainstalowanego programu ). Nie zapomnij zapisać ustawień.

Udostępnij
Share on facebook
Share on twitter
Share on linkedin

Zobacz również:

One Response

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

netbloger wraca do gry!

Blog w przebudowie. Pracujemy nad przywróceniem go do świata żywych i dostarczaniem nowych, użytecznych treści ze świata marketingu i blogosfery.
Lipiec 2019