Kanał rss

Na pewno już spotkałeś się już gdzieś z napisem RSS ( Really Simple Syndication ) rsssoraz charakterystyczną ikoną przeważnie pomarańczową. Kanał RSS służy do błyskawicznego informowania czytelnika o pojawieniu się nowego wpisu na blogu. Przykładową stroną wykorzystującą kanały RSS jest właśnie ta strona.

Dlaczego warto subskrybować kanał RSS?

RSS podobnie jak newsletter, informuje o nowościach na stronie. Jednak Newsletter słynie z zawalania twojej skrzynki reklamami. Natomiast RSS wysyła na twoją skrzynkę tylko informacje o nowych wpisach i treść tych wpisów. Nie musisz nawet wchodzić stronę, aby przeczytać nowe posty. Jesteś zawsze na bieżąco. Totalny brak reklam, co jest wielkim plusem. Dodatkowo możesz czytać nowe wpisy za pomocą czytników RSS.

Jak korzystać z RSS?

. Ja osobiście polecam czytnik online Google Reader, ponieważ w domu i nie tylko korzystam z kilku komputerów. Są również dostępne czytniki wbudowane w przeglądarki np Opera czy Firefox. Możesz również przeglądać wpisy również przez czytnik zainstalowany na twoim komputerze.

Aby otrzymywać wpisy z mojego bloga ( a podkreślam, że warto 😉 zapisz się na emailową subskrypcję z prawej strony bloga pod sponsorami lub kliknij w ikonę RSS na moim blogu. Aby czytać moje wpisy przez Google Reader, kliknij niżej. Najpierw jednak proponuję ci, żebyś zalogował się na swoje konto w Google

 google reader

 

 

Więcej o RSS możesz przeczytać na stronie rssy.pl