Instalacja wtyczek do WordPressa jest niezbędna, jeśli chcesz mieć przyzwoitego bloga. WordPress dysponuje gigantyczną ilością wtyczek na bardzo różne tematy. Krótko mówiąc, dobre wtyczki do WordPressa to podstawa, a jest ich całe mnóstwo.

Aby zainstalować jakąś wtyczkę, zaloguj się do panelu administracyjnego poprzez link http://twojastrona/wp-login.php i wybierz zakładkę Wtyczki. Rozwinie ci się miniaturowe menu, gdzie możesz wybrać opcje takie jak:

Zainstalowane – wyświetla wtyczki zainstalowane w WordPressie lecz niekoniecznie muszą być one włączone. Tutaj możesz włączać i wyłączać wtyczki oraz je usuwać.

Dodaj nową – jeśli chcesz zainstalować jakąś wtyczkę, wybierz właśnie tę opcję. Zobaczysz u góry menu spośród którego możesz wybrać, co chcesz zrobić. W polu szukaj wpisujesz wtyczkę, która cię interesuje i klikasz szukaj wtyczek, po czym wybierasz opcję zainstaluj. Po prawej stronie od opcji Szukaj zauważ opcję Wyślij na serwer. Skorzystaj z niej, kiedy chcesz zainstalować wtyczkę z dysku. Pamiętaj jednak, że musi być ona w formacie .zip aby móc ją wysłać na serwer. Dalej na prawo zobaczysz polecane( wyświetla polecane wtyczki), popularne, najnowsze oraz ostatnio zaukualizowane. Jeśli chcesz wybrać coś dla siebie, możesz poszperać za różnymi wtyczkami.

Kolejną opcją jest Edytor – możesz tutaj edytować kod wtyczek. W opcji wybierz taką, która cię interesuje.

Teraz, kiedy wiesz, jak instalować wtyczki, zobacz jak je konfigurować na przykładzie wtyczki All in one SEO Pack

Optin
Zamknij Okienko