Strona zaindeksowana w Google po 2 godzinach?

Tak, to możliwe, dzięki NETbloger Indexing System.
Dziś opiszę dodawanie strony do Google oraz innych wyszukiwarek. Opiszę również jak zaindeksować stronę w mniej niż 12 godzin. Mój rekord to 2 godziny w Google, nieco więcej w Bingu i Yahoo. Lecz przeważnie indeksacja strony trwa kilka godzin więcej. Niektórzy ludzie skarżą się, że indeksowanie strony w Google zajmuje im co najmniej tydzień, a nawet dwa. Wszystko przez to, że nie wiedzą jak się dokładnie za to zabrać. Udostępniam tutaj również DARMOWE narzędzia, dzięki którym indeksowanie zajmie Ci dosłownie kilka chwil.
Samo indeksowanie zajmuje do kilkunastu minut i składa się ze czterech kroków:

 1. Dodanie strony do wielkich serwisów tj. „Alexa”, „Quantast”, „AboutUs”
 2. Pingowanie
 3. Dodanie strony do wyszukiwarek (nowy wpis)
 4. krótka kampania bookmarkingowa (nowy wpis)

Zapewne słyszałeś o stronach takich jak Alexa.com czy AboutUs.org. Tego typu serwisy Google Bot odwiedza co sekundę!
Niewiarygodne, prawda? Są to strony z PR 8 lub wyżej oraz z alexa rank poniżej 1,5k 😉
Przejdźmy do rzeczy. Poniżej w szczegółach opiszę system, z którego ja korzystam tworząc kilkanaście, kilkadziesiąt nowych stron miesięcznie i nigdy proces indeksacji nie trwał dłużej niż 2 dni. Przeważnie po 12 godzinach nowy blog wraz z podstronami jest zaindeskowany w Google i innych wyszukiwarkach.

Indeksowanie strony w Google

 1. Tak jak już napisałem, najpierw dodajemy swoją nową stronę do serwisów typu alexa, aboutus etc.

Posłużymy się w tym wypadku darmowym narzędziem Ritobana, który jest autorem genialnego kursu „Profit Instruments”(dzięki niemu w końcu zacząłem zarabiać w internecie ;)) – QUICK INDEX.
Tool jest dostępny tutaj:
http://profitinstruments.com/quickindex/
Krótko –  jak się nim posłużyć. Pamiętaj, aby wpisać tylko domenę, bez http:// oraz bez www. Zobacz przykład poniżej.

Indeksowanie Strony – SCREENSHOT #1


 
Dalej kliknij Quickly Index This. Powinieneś zobaczyć takie okienko, jak poniżej:

Indeksowanie Strony – SCREENSHOT #2


 

Jeśli za pierwszym razem wpisałeś domenę, nic już nie musisz wpisywać lecz naciśnij Open URL Set 1 na pomarańczowym tle.

Powinno otworzyć się mnóstwo stron w zakładkach. Poczekaj, aż wszystkie się załadują do końca i po prostu wyłącz je wszystkie.

Teraz kliknij 2 link na pomarańczowym tle Open URL Set 2. Znowu poczekaj około minuty i wyłącz zakładki. Proces Dodawania jest zakończony. Jednak pomyśl, jakbyś miał dodawać ręcznie swoją stronę do wszystkich tych serwisów. Oczywiście możesz zrobić to ręcznie, lecz myślę, że dzięki świetnemu a zarazem bardzo prostemu tool’owi Ritobana będzie Ci o wiele łatwiej.

2. Pingowanie strony

Prosta sprawa. Polecam skorzystać znowu z narzędzia Quick Index Ritobana. Naciśnij Ping URL Set 1 na szarym tle. Jak wyżej, poczekaj, aż strony się załadują, wyłącz zakładki i uruchom Ping URL Set 2.Proces pingowania zakończony 😉
Pingować możesz również za pomocą Pingomatic.com. Ja osobiście używam Epic Traffic Systems Ping Machine, do którego mogę sobie dodać tyle nowych serwisów ile tylko chcę. Im więcej, tym lepiej. Jednak pamiętaj, żeby wysyłać pingi tylko raz. Nie spamuj wyszukiwarek, bo to tylko zepsuje opinię twojej strony.

NETbloger Indexing System – porady w pudełku

 1. Indeksujemy TYLKO domenę, ewentualnie subdomenę np. netbloger.eu , wtyczki.netbloger.eu a nie podstrony, czy wpisy na blogu np. http://netbloger.eu/619/mu-wordpress-3-instalacja/
 2. Przy indeksowaniu pomijamy http:// oraz www. Wpisujemy tylko czystą domenę, bądź subdomenę
 3. Przy pingowaniu również pomijamy http:// www oraz / na końcu wpisu
 4. Pingujemy tylko 1 raz (podczas NETbloger Indexing System). Nie spamujemy wyszukiwarek
 5. Pignować możemy swoje wpisy (np. netbloger.eu/619/mu-wordpress-3-instalacja)
 6. Jeśli używasz WordPress’a, zainstaluj wtyczkę cbnet Ping Optimizer [poniżej dlaczego]

Pingowanie w WordPress

Podczas pisania wpisu na blogu, za każdym razem, kiedy zapisujesz szkic lub wpis WordPress wysyła pingi za każdym razem. A to jest spamerstwo. Jeśli korzystasz z WordPress’a dłuższy czas i nie zainstalowałeś jakieś wtyczki, która hamuje spamerskie pingi WordPress’a prawdopodobnie już zostałeś zbanowany przez „serwisy pingowe” (?? ach, ten język polski… czy nie lepiej brzmi „ping services”? 😉
Dlatego, aby temu zaradzić, polecam 2 wtyczki:
cbnet Ping Optimizer oraz MaxBlogPress Ping Optimizer
Obydwie wtyczki używam wymiennie i jestem z nich zadowolony. Instalacja wtyczki sporo czasu Ci nie zajmie, natomiast uchroni Cię od spamerstwa i niepotrzebnych banów. Pamiętaj, że dzięki ping services szybciej i wyżej będziesz zaindeksowany.
Te kroki powinny wystarczyć, aby twoja strona, czy blog zostały zaindeksowane przez Google max w 2 dni. Nie mogę Ci powiedzieć, ile dokładnie zajmie indeksowanie. Ja stosuję zawsze NETbloger Indexing System i moje strony są zaindeksowane przeważnie po 2-12 godzinach. Zdarza się czasem, że proces trwa troszkę dłużej, lecz nigdy więcej niż 1,2 dni.
Możesz jeszcze wykonać kilka kroków, dzięki którym pojawisz się jeszcze szybciej i co najważniejsze – wyżej w wyszukiwarkach, a przede wszystkim w Google. Lecz o tym napiszę w kilku kolejnych wpisach 😉
Jeśli masz jakieś pytania, sugestie, podziel się z nami w komentarzu poniżej. Może używasz innych technik – zachęcam do wyrażenia swoich opinii.
Zobacz drugą część NETbloger Indexing System:

Dodawanie Strony do Google