Nie wiem dlaczego, ale wyszukiwarki kochają WordPress’a ,a przede wszystkim Google.com.
Różnica między tradycyjnym budowaniem strony ( używając Dreamwaver, Xsite Pro itd, może nawet za pomocą NotePada, jeśli jesteś pasjonatą! ;)) a WordPress’em jest zadziwiająca.
Co wyróżnia WordPressa, jako system nie tylko do blogowania, ale również wszystkich innych rodzajów stron internetowych?

  • Strona oparta na WordPress zostanie zaksięgowana o wiele szybciej i wyżej w wyszukiwarkach, niż strona tworzona za pomocą każdego innego narzędzia.
  • Jest zupełnie za darmo. Tak – to prawda. Słowa genialne i darmowe w Polsce do siebie w ogóle nie pasują? Jeśli nawet to prawda, to nie ma się czym przejmować. WordPress nie jest Polskim produktem (pomimo iż posiada swoją spolszczoną wersję :D)
  • Każdy może używać WordPress’a. Nie musisz znać za grosz wszelkiego rodzaju języków programowania PHP html, aby wybudować samodzielnie stronę. Ja do dziś nie umiem stworzyć strony w PHP, czy nawet HTML używając samego kodu – a z WordPressem sobie całkiem dobrze radzę)
  • Możesz o wiele szybciej postawić profesjonalnie wyglądającą stronę. Oh tak, zapomniałem – przecież nic nie pobije szybkości X site pro w budowaniu szybkich stron. Jednak jeśli chcesz Mieć ładnie wyglądającą stronę – musisz męczyć się (X site pro) z nagłówkami itp. w photoshopie. W wordpress jedyną rzeczą, jaką wykonasz – to wgranie nowego, eleganckiego szablonu za pomocą 3,4 kliknięć myszki.
  • Istnieją tysiące, jak nie miliony gotowych i darmowych na prawdę ładnych motywów w sieci. Nie musisz sam tworzyć wyglądu – wystarczy, że wybierzesz sobie najodpowiedniejszy dla Ciebie i go aktywujesz w panelu (Jak to zrobić?)
  • Ogromna baza darmowych wtyczek – które w niesamowity sposób ułatwiają stworzenie strony o jakiej marzysz. Ciekawe wtyczki – które na pewno pomogą Ci w tworzeniu twojej strony znajdziesz na moim nowym mini-blogu NETblogera.
  • WordPress jest przyszłością. Oczywiście – na początku może Ci się wydawać, że ma mało opcji, ciężko cośkolwiek ustawić niestandardowo. Ale prawda jest taka, że wyszukiwarki kochają WordPress’a i jeśli go nie używasz – tracisz znakomitą szansę na lepszy start, większy sukces.