Coraz częściej dostaję maile czy wiadomości w komentarzach o problemach z multimediami w WordPress. Jest to jeden z najczęstszych problemów na polskich hostingach. Zarówno wielkie hostingi jak home.pl czy nazwa.pl posiadają ten problem jak i mniejsze jak cal.pl itp.
Problemy są różne. Kilka rozwiązań opisałem już w swoim artykule: Jak wrzucać multimedia na blog.
Częstym problemem jest brak katalogu /tmp w głównym katalogu WP. Czasami konieczne jest również utworzenie takiego katalogu(folder) w głównym katalogu na hostingu. Wtedy powinno zadziałać. Bardzo często również nasze hostingi w jakiś sposób blokują WordPress’owi automatyczne utworzenie pliku /wp-content/uploads
Kiedy zamierzasz wrzucić jakieś multimedia na swój blog, WordPress automatycznie tworzy katalog uploads. Jednak czasami nie jest w stanie utworzyć katalogu automatycznie i mamy problem. Jak go rozwiązać? Prosto mówiąc, trzeba stworzyć samemu taki katalog. To jest cała filozofia. Lesz musisz pamiętać, że utworzony katalog musi posiadać odpowiednie prawa plików (CHMOD): 755. Więcej o tym możesz przeczytać w rozwiązaniach problemów, jak zmienić CHMOODy (Prawa plików) W WordPress:
http://netbloger.eu/jak-zmienic-chmod/
Edycji możesz dokonać w panelu FTP, jeśli twój hosting takowy posiada. Ja sugeruję zrobić to przez klienta FTP, na przykład FileZilla.