Autoresponder to bardzo użyteczne narzędzie marketingowe. Jeśli myślisz o zarabianiu, wręcz konieczne jest budowanie swojej listy adresowej dzięki wielokrotnemu autoresponderowi.
Różnica między autoresponderem i wielokrotnym autoresponderem jest taka, że wielokrotny autoresponder może wysyłać całą serię wcześniej przygotowanych listów w ustalonych z góry odstępach czasu. Jest to bardzo pożyteczne narzędzie zwłaszcza, kiedy chcemy prowadzić swój biuletyn, czy kurs e-mailowy.
Jednym z największych wielokrotnych autoresponderów w Polsce  impleBOT (wersja profesjonalna) i FreeBot (wersja darmowa).
Na początek zdecydowanie polecam ci wersję darmową FreeBot. Ten darmowy wielokrotny autoresponder jest zupełnie za darmo i w dodatku bez reklam! Dowiedz się więcej…
Jeden z czytelników poprosił, abym opisał, jak go skonfigurować do swoich potrzeb i jak zamieścić na swojej stronie. Przypominam, że jeśli ty również masz jakiś problem i chciałbyś zobaczyć jego rozwiązanie na moim blogu. Jeśli masz jakieś sugestie odnoście treści, napisz do mnie w komentarzach lub tutaj.

REJESTRACJA

Aby założyć za darmo konto na FreeBot, przejdź na stronę http://netbloger.eu/linki/freebot.php i kliknij rejestracja. Wpisz Imię, nazwisko, email, hasło, zgódź się z polityką prywatności i kliknij Załóż darmowy autoresponder. Następnie zaloguj się na swoją skrzynkę EMAIL i potwierdź rejestrację w przesłanym przez freebota emailu.

KONFIGURACJA

Teraz możesz już się zalogować. Wpisz swój adres email oraz hasło i zaloguj się do panelu. Czas na konfigurację. U góry zobaczysz panel administracyjny, poniżej zobaczysz konfigurację twojego autorespondera. Przeczytaj pierwszy krok i kliknij dalej.
Nie możesz spamować, dlatego zaakceptuj warunki, jakie wyświetlą się na stronie.
Teraz coś bardziej przyjemnego 😉 Wpisz Nazwę listy i kliknij Dalej.

Kolejnym krokiem jest wpisanie nazwy, jak będzie się wyświetlała w „polu OD” w skrzynce e-mailowej.

Następnie powinieneś utworzyć własną politykę prywatności. Wzór obszernej polityki prywatności znajdziesz tutaj. Jednak wcale nie musi być ona taka obszerna. Pamiętaj! że w żadnym wypadku nie możesz podawać cudzej polityki prywatności, ponieważ grozi to blokadą konta. Możesz jednak posiadać jedną politykę to kilku list mailingowych.

Gratulacje! Właście skonfigurowałeś swój wielokrotny autoresponder FreeBot.

W panelu najważniejsze opcje, które będą Cię interesować to subskrybenci, wiadomości oraz ustawienia.
W opcji subskrybenci możesz zarządzać swoimi subskrybentami, natomiast w opcji Wiadomości możesz dodawać wiadomości, które będą wysyłane do twoich użytkowników.
Teraz możesz przenieść kod formularza na swoją stronę/bloga. Wybierz odpowiedni dla siebie kod i skopiuj go ( najlepiej bez nazwiska)

sss

Jeśli chcesz umieścić kod:

  • w widżetach, np jak na tym blogu po prawej stronie przejdź do panelu administracyjnego swojego bloga, wybierz Wygląd  i dalej Widgety. Następnie wybierz widżet oznaczony jako tekst ( podobnie jak przy umieszczaniu mapy google) i wklej skopiowany kod. Kliknij zapisz i zobacz, jak się prezentuje na stronie. Prawdopodobnie będzie problem z rozmiarami. Dlatego jeśli chcesz dopasować idealnie, musisz troszkę edytować kod w ten sposób:

Jeśli chcesz zmniejszyć rozmiar buttona „zapisz się” musisz zmienić wartość zaznaczoną na czerwono poniżej:
znajdź fragment kodu przy końcu:
<input style="clear:both; display:block; width:254px; margin-top:5px;"
type="submit" value="Zapisz mnie"> </form>

i zmień wartość w pikselach zaznaczoną na czerwono. W zależności od liczby będzie zmieniała się szerokość przycisku Zapisz mnie.
Jesli chcesz zmienić rozmiar pól przeznaczonych na wpisanie Imienia oraz adresu e-mail, poszukaj w kodzie poniższy fragment i zmień jego zmienne zaznaczone na czerwono.
<input name="zrodlo" type="hidden" value="standard"> <div style="clear:both;
padding-top:5px;;"><label style="width:60px; display:block; float:left; margin-right:15px;"
for="email">E-mail:</label> <input style="width:180px; display:block; float:left;" name="email"
type="text"></div> <div style="clear:both; padding-top:5px;"><label style="width:60px;
display:block; float:left; margin-right:15px;" for="imie">Imię:</label> <input style="width:180px;
display:block; float:left;" name="imie" type="text"></div> <div style="clear:both; padding-top:5px;">

Dopasuj wartości do twoich oczekiwań i zapisz gotowy widżet.

W przypadku impleBOTa będzie podobnie, jednak impleBOT posiada więcej przydatnych funkcji, za co oczywiście musisz zapłacić.
Możesz oczywiście przetestować najpierw za darmo impleBOT przez okres 14 dni, po czym opłacić abonament.
Zachęcam do komentowania, zwłaszcza jeśli masz jakiś problem w tym temacie.