W tym artykule znajdziesz  podstawowe informacje na temat wgrywania i dodawania mediów na blog. Aby to zrobić zaloguj się do panelu administracyjnego twojego bloga dodając do adresu /wp-login.php
Aby wgrać multimedia na serwer, wybierz z prawego panelu opcję Media i Dodaj nowe. Wyświetli ci się strona Wyślij na serwer nowe media. Kliknij wybierz pliki i wgraj je na serwer. Będą one dostępne w katalogu wp-content/uploads/.
Następnie zobaczysz opis obrazka, czy fimu. Na dole znajdziesz szczegółowy adres docelowy twojego pliku. Możesz wgrywać zdjęcia również za pomocą klienta FTP.
Aby dodać zdjęcia czy filmy do wpisów, wybierz z prawego panelu Wpisy i Dodaj nowy (lub edytuj, jeśli chcesz edytować wybrany wpis).Bezpośrednio pod tytułem i odnośnikiem zobaczysz Wyślij/Wstaw. Masz do wyboru Dodaj obrazek, Dodaj film, Dodaj plik dźwiękowy oraz Dodaj medium.
Jeśli chcesz dodać obrazek kliknij media-button-image. Możesz dodać obrazek z komputera, z adresu url lub z biblioteki mediów gdzie wcześniej uczyłeś się wgrywać multimedia.
Jeśli chcesz dodać film, kliknij media-button-video. Możesz również dodać film z komputera, adresu url lub z biblioteki.
Masz możliwość również dodania tylko pliku dźwiękowego lub innego medium. W tym celu kliknij odpowiednio media-button-music lub media-button-other.
Jeśli chcesz dodać film z YouTube udaj się na stronę z filmikiem youtube i zauważ po prawej stronie ( pod autorem filmu ) Umieść. Możesz wybrać kolor, rozmiar i inne funkcje, po czym skopiuj skrypt i wklej go do źródła wpisu. Pamiętaj, aby umieścić skrypt w kodzie html ( Jeśli używasz FCKEditor, w lewym górnym rogu kliknij Źródło dokumentu i wklej tam kod ). Następnie opublikuj i ciesz się z filmiku na stronie 😉
 
Zamieściłem tutaj tylko podstawowe informacje na temat multimediów na blog, ponieważ seria artykułów WordPress dla zielonych jest przeznaczona dla początkujących blogerów. Jeśli nie jesteś już zielony w tematyce blogowania, nic się nie bój. Niebawem na pewno znajdziesz ciekawe informacje dla siebie 😉
Czasem nasze hostingi zawodzą i powstaje problem z tymczasowym folderem, który jest niezbędny do przesyłania zdjęć. Jeśli masz problem z wysyłaniem mediów na bloga, utwórz w katalogu głównym WordPress’a folder /tmp. To powinno pomóc.
W Polsce jest sporo problemów z hostingami, dlatego kiedy informowałem konsultanta z home.pl, że aby działały media na hostingu home, musiałem utworzyć folder /tmp w katalogu głównym WordPressa, a nie tak jak on mi radził, tylko folder na hostingu. Na dodatek upierał się przy swoim, chociaż ja sprawdziłem to już u siebie i na kilku innych blogach 😛 Jak widać różni ludzie chodzą po świecie 😀
Jeśli masz problem z wysyłaniem mediów, napisz śmiało w komentarzach, lub zadaj mi pytanie tutaj.