Dodawanie stron w WordPressie to naprawdę nic trudnego. Jednak jeśli dopiero zaczynasz przygodę z WordPressem i nie łapiesz co i jak, nauczę cię jak dodawać strony ;).

  1. Zaloguj się do administracji bloga ( http://twojadomena.pl/wp-login.php )
  2. Z prawego panelu wybierz opcję Strony i dalej Dodaj nową. U góry wpisz tytuł strony, który będzie wyświetlany na stronie głównej.
  3. Niżej wpisz treść strony, jaka Ci odpowiada. Możesz umieszczać tutaj różne skrypty, jak na przykład Kontakt Form 7. Ja u siebie nazwałem tę stronę Zadaj pytanie. Kliknij TUTAJ, aby zobaczyć jak to się prezentuje. Contact Form to wtyczka bardzo przydatna, możesz jej użyć jako np. formularz zamawiający.
  4. Strony możesz tworzyć różnorakie. Możesz przeprowadzać ankiety, pisać informacje o sobie, o swoim blogu i wiele innych.
  5. Teraz zobacz po prawej stronie Opcję Atrybuty i Rodzic. Możesz uporządkować strony w hierarchie, na przykład możesz utworzyć stronę “O mnie” z podstronami “Historia mojego życia” i “Mój pies”. Nie ma ograniczeń co do ilości poziomów hierarchii.
  6. Niżej w Atrybutach poszukaj Kolejność. Strony są zwykle uporządkowane alfabetycznie, ale możesz w powyższym polu wprowadzić liczbę, aby zmienić kolejność, w jakiej są wyświetlane. (Wiemy, że jest to trochę tandetne, będzie lepiej w przyszłych wersjach.
  7. Jeśli masz zainstalowany All in one SEO pack, możesz niżej wpisać słowa kluczowe, opisy itd.
  8. Teraz, kiedy twoja strona jest gotowa, nie zapomnij jej opublikować! W tym celu kliknij opublikuj w prawym górnym rogu.
  9. Gratulacje, twoja strona właśnie została dodana.