Jest wiele szablonów, które nie wyświetlają komentarzy na stronach w WordPress, ale tylko w poszczególnych wpisach. Aby dodać komentarze do twoich stron na blogu zastosuj się do tego przewodnika.
Typowy szablon w WordPress zawiera wiele plików i zazwyczaj plik single.php zawiera informacje na temat wpisów (postów) oraz plik page.php na temat stron. Aby dodać kod komentowania do stron, zaloguj się i z panelu administracyjnego wybierz Wygląd i dalej Edytor. Możesz zrobić to również za pomocą klienta FTP. W tym celu połącz się z serwerem i przejdź do podkatalogu, gdzie znajduje się twój motyw graficzny. np: TwójZainstalowanyBlog/wp-content/themes/TwójMotyw.
Teraz otwórz plik single.php i znajdź kod komentarzy jak tutaj:

<?php comments_template(); ?>

Jeśli bezpośrednio obok powyższego kodu występuje jeszcze dodatkowy kod, który jest niezbędny do poprawnego funkcjonowania komentarzy skopiuj go razem jak tutaj:

<div class=”commentsblock”>
<?php comments_template(); ?>
</div>

Pamiętaj, żeby nie skopiować za dużo kodu, ponieważ napotkasz niechciane błędy. Z reguły jednak sam kod komentarzy powinien zadziałać.
Teraz, kiedy skopiowałeś już potrzebny kod, otwórz drugi plik page.php Poszukaj miejsca na wklejenie kodu ( na przykład wklej kod przed znacznikiem </div>. Nie zapomnij zapisać pliku klikając w edytorze Zaktualizuj plik, natomiast jeśli edytowałeś przez klienta FTP, kliknij Zapisz.
Teraz otwórz stronę na twoim blogu i sprawdź, czy komentarze wyświetlają się na dole strony podobnie jak u mnie http://netbloger.eu/oferta/
Komentarze powinny działać poprawnie. Ponieważ jednak sporo motywów graficznych ma swoje kody, nie mogę Ci zagwarantować, że moje kody będą działać poprawnie. Czasami nawet szablony nie posiadają pliku single.php. Jednak w większości szablony posiadają wyżej opisane pliki. Dlatego dobrze poszukaj kodu w pliku single.php skopiuj i przenieś go do pliku page.php.
Jeśli masz jakiś problem, napisz do mnie, a chętnie Ci pomogę.